freelancer

Na czym polega praca jako freelancer?

Słowo Freelancer, przetłumaczone na język polski oznacza po prostu „wolny strzelec”. Bycie wolnym strzelcem ma swoje plusy, ponieważ oznacza przede wszystkim brak kontroli i jakiegokolwiek podporządkowania.

Freelancer, to człowiek, który sam decyduje o swojej pracy, ale jednocześnie musi zadbać o swoje ubezpieczenie i emeryturę na przyszłość. Freelancer wcale nie żyje jak król, wręcz przeciwnie. Każdego dnia zastanawia się, co będzie dalej, po ukończeniu kolejnego zlecenia. Pamiętajmy, że każdy kij ma dwa końce i coś, co na pierwszy rzut oka wygląda na niekończący się sen, w rzeczywistości może być prawdziwą szkołą przetrwania. Oczywiście praca w domu i wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu jest interesująca, niemniej jednak wiąże się to z ogromną samodyscypliną i motywacją.

Oprócz tego musisz wiedzieć, że aby uzyskać pozytywny wizerunek swojej marki, wymagane są długotrwałe działania marketingowe i przede wszystkim czas. Zdarza się przecież, że ludzie latami pracują na swoje nazwisko. Nic nie przychodzi od razu. Tylko ciężką pracą ludzie się bogacą. Z tego miejsca mamy jedną, ważną radę dla wszystkich, którzy myślą o rozpoczęciu pracy Freelancera: Pamiętajcie, że zlecenia nie spadają, jak manna z nieba. Jeśli sam o siebie nie powalczysz, to zginiesz na pierwszym lepszym zakręcie. Przygotuj się na ciężką harówę; na krew, pot i łzy; na to, że będziesz sobie pluł w brodę i gwałcił się słowami „na co mi to było”.

Niemniej jednak motywuj się codziennie, chwal się, doceniaj i nagradzaj. Nawet, jeśli coś idzie nie tak, jak sobie założyłeś. Walcz o sobie, bo robisz to tylko i wyłącznie dla siebie. Będąc freelancerem nikogo już nie obchodzi Twój los. Wręcz przeciwnie- im częściej się potkniesz, im więcej razy się poddasz, tym większą satysfakcję dasz innym. Ludzie są gorsi od zwierząt, więc teraz Twój los leży już wyłącznie w Twoich rękach.

Prosto z serca piszę Wam to ja, Patryk Borkiewicz, kiedyś Freelancer, teraz żołnierz na pozycji gotowej do walki ?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *