Blog – Jak zarabiać na blogu?

Prowadzenie bloga jest w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej popularnych sposobów zarabiania „w internecie”. Można śmiało stwierdzić, że to doskonały patent na realizację własnych pasji i jednoczesne zarabianie pieniędzy.

W zależności od tego jaki dochód można osiągnąć pisząc bloga, zarabianie w internecie może stać się albo metodą na dorabianie kieszonkowego lub na pracę w pełnym wymiarze etatu. Jednakże aby nasza pasja stała się dochodowa i tym samym zaczęła przynosić oczekiwane zyski należy znaleźć najlepszy sposób jak zarabiać na blogu. Swoją uwagę skupię na dwóch moim zdaniem najczęściej spotykanych. Aby rozpocząć przygodę z blogiem w pierwszej kolejności należy pisać o tym co leży w zakresie naszych zainteresowań lub znaleźć temat, który jest ciekawy i jednocześnie nietuzinkowy. W obu przypadkach trzeba „dobrze się wypromować”.

Współpraca z markami

Jednym ze sposobów mogą być recenzje produktów, czyli współpraca z różnymi znanymi markami. Oczywiście chodzi tu o testowanie i recenzowanie marek produktów oscylujących w tematyce naszego bloga w taki sposób aby zachęcać do zakupu danego produktu. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Jednakże lokując produkt należy mieć na względzie fakt, że nie robimy tego aby odstraszać potencjalnych nabywców, tylko w ciekawy i zachęcający sposób przedstawić przetestowany wcześniej produkt, w tym jego zalety bez nadmiernego eksponowania wad. Przecież jest to poniekąd kampania reklamowa danego producenta. Najchętniej kupuje się to co ma dobre recenzje, bo kto dzisiaj przed zakupem nie czyta opinii w internecie. Zapewne tylko osoby, które nie mają dostępu do sieci.

Afiliacja

Pionierskim patentem na zarabianie prowadząc blog jest afiliacja. Jest to stosunkowo nowy i niezwykle prosty sposób. Polega na polecaniu konkretnych produktów, które czytelnik może nabyć w szybki sposób przechodząc do sklepu online przez link afiliacyjny umieszczony na blogu. Od takiego zakupu otrzymuje się prowizję. Jak można wywnioskować, to jest naprawdę łatwy i szybki sposób na zarabianie pieniędzy. Sam temat afiliacji jest bardzo szeroki i można temu zagadnieniu poświęcić jeszcze sporo miejsca aby omówić go bardziej szczegółowo.

Oczywiście sposobów jak zarabiać na blogu jest więcej. Powyżej zostały zaprezentowane najbardziej powszechne wśród prowadzących blogi. Biorąc pod uwagę powyższe można śmiało stwierdzić, że prowadzenie tematycznego bloga może się opłacać i być relatywnie łatwym i zarazem przyjemnym sposobem na zarabianie.

Image by rawpixel.com on Freepik